𝓜𝓪𝓽𝓮𝓻̌𝓼𝓴𝓪́ 𝓼̌𝓴𝓸𝓵𝓪 𝓳𝓪𝓴𝓸 𝓭𝓾̊𝓶 𝔃𝓮 𝓼𝓴𝓵𝓪.

''Mateřská škola jako dům ze skla" chápeme jako metaforu či symbol vzácného a křišťálově čistého světa dětství, který se v mateřské škole otevírá. Podobně jako skleněný dům, i mateřská škola poskytuje rodičům a dětem možnost nahlédnout do světa skrze jasná a neposkvrněná okna.

Z této krásné představy můžeme vyvozovat, že mateřská škola je místem, kde naše děti získávají dovednosti a znalosti potřebné k jejich budoucímu životu. Sklo symbolizuje průhlednost a porozumění, které je dětem v tomto klíčovém období nabízeno. Rodiče mohou pozorovat, jak se jejich děti rozvíjejí a růst, stejně jako skleněný dům dovoluje pohled dovnitř. Tato metafora nás také připomíná důležitost ochrany a péče o dětství, aby bylo co nejjasnější a bezpečnější. Je to doba, kdy se formují první vzpomínky a hodnoty, a kdy se děti učí základům společenského chování a interakce.

Filosofie naší školy vychází z těchto principů:

Princip partnerství:

• vstřícnost školy vůči rodině, dětem a společnosti

Princip otevřenosti:

• vůči novým myšlenkám, podnětům, metodám a přístupům

Princip angažovanosti:

• aktivní a tvořivý přístup pedagogických pracovníků

Princip odbornosti:

• kvalifikovaný tým zaměstnanců, úzká spolupráce s odborníky

Princip individualizace:

• individuální přístup s cílem podpořit osobnost a samostatnost dětí

• Těmito principy se snažíme naplnit naši misi školy, která spočívá v tom, aby každé dítě odcházelo s pevnými základy pro další život, porozuměním sobě i světu kolem sebe a s respektem k druhým.

Jde o vesnickou jednotřídní mateřskou školu rodinného typu. Chtěli bychom být školou, do které chodí děti, rodiče i zaměstnanci rádi, je otevřená, přátelská vůči rodičům, okolní komunitě a novým myšlenkám a přístupům.

Budova školy je víceúčelové zařízení je zde mateřská škola a také zde sídlí obecní úřad. Budova je dvoupodlažní, byla postavena a zkolaudována v roce 1983, provoz školy byl zahájen v září téhož roku. V prvním patře je třída a šatna, k třídě přísluší kuchyňka s výdejem jídla, umývárna a WC, také ložnička pro děti, též v prvním patře se nachází kancelář OÚ a kancelář ředitelky školy. V druhém patře se nachází byt domovníka zasedací místnost a knihovna. Budova je ve velmi dobrém stavu, byla provedena výměna oken všech vchodových dveří, vymalování třídy, šatny a umývárny. Budova je v současnosti vytápěna plynem. Zasedací místnost slouží škole i jako tělocvična. V roce 2008 byla provedena rekonstrukce sociálního zařízení z dotací (WC a umývárna). V roce 2014 byla zrekonstruována celá šatna s pořízením nového nábytku pro děti i nová podlaha jak v šatně tak i na chodbě školy. Pravidelně se provádí revize elektro. hromosvodů, kotlů a výtahu, hasících přístrojů.

Zahrada: Máme dětské pískoviště, které prošlo úpravami, chaloupku na hračky a náčiní, zahradní nářadí / kolotoč, skluzavka, průlezka/ v roce 2012 byl pořízen nový zahradní systém, kde je skluzavka, houpačka, stěna s lezením, také máme velký zahradní altán, kde si v letních měsících si užíváme dopoledních činností, svačiny, malování a různé aktivity. V roce 2019 jsme pořídili zahradní dřevěný domeček pro děti s posezením. Rovněž jsme pořídili pro děti dřevěné hasičské auto a další prvky na hraní. Opravy se provádějí průběžně podle potřeby. Zahrada je velmi pěkná je tu dostatečné množství zeleně, ovocné stromy, keře. O sečení a prořezávky se stará školník. Podle potřeby je realizován nátěr oplocení kolem zahrady. Jednou ročně je provedena revize zahradního nářadí.

Třída je dostatečně vybavená hračkami, máme velké množství stavebnic, skládanky, vybavené jsou dětské koutky. Podle finančních prostředků nakupujeme pomůcky k výtvarným a pracovním činnostem a také pořizujeme a renovujeme nábytek ve třídě. Jinak jsme zakoupili novou kuchyňku, sedací soupravu pro děti, nový koberec, židličky. Zakoupili jsme nové linoleum a stoly pro děti. Vybavili jsme počítačový koutek novým nábytkem, zakoupili jsme žaluzie do všech oken v MŠ. Za poslední tři roky došlo k úplné rekonstrukci třídy a kuchyně, kde se vydávají svačiny a oběd. Obědy se dovážejí z Mateřské školy Na Skalce v Humpolci, přesnídávky a svačiny se připravují v MŠ. Za poslední 3 roky jsme dovybavili třídu různými polytechnickými hračkami. Toto bylo uhrazeno ze šablon.

Provoz mateřské školy

Otevírací doba (po - pá)                     6:30 - 15:30

Děti si lze vyzvedávat                         11:45 - 12:00 nebo

14:30 - 15:30

V případě, že si rodiče (zákonní zástupci) dítěte s celodenním pobytem potřebují vyzvednout dítě před odpolední svačinou, oznámí tuto skutečnost ráno při předávání dítěte do třídy.

Děti z MŠ mohou vyzvedávat pouze zákonní zástupci dětí a osoby jimi pověřené na základě informovaného souhlasu.

Způsob omlouvání dětí:

Zákonní zástupci mohou omluvit nepřítomnost dítěte do 8:15 ráno.

1. osobně v MŠ
  2. telefonicky na čísle: 565 536 123, 702 129 115

Školné činí 400,-Kč měsíčně a platí se hotově v kanceláři paní účetní každý měsíc spolu se svačinami. Pokud dítě není ve školce ani 1x v měsíci (je však řádně omluveno), platí se částka 200Kč měsíčně.

Děti s povinnou předškolní docházkou úplatu za MŠ neplatí.